2019-07-12 Electric Light Orchestra & Phil Bates w Teatrze Letnim

    Czołowy przedstawiciel gotyckiego rocka na polskiej scenie muzycznej zespół Closterkeller 18 listopada 2018 roku wystąpił w Teatrze Miejskim. Kultowa już formacja świętuje w tym roku 30-lecie nieprzerwanej działalności. Podczas koncertu w Inowrocławiu nie zabrakło utworów zarówno z pierwszej, jak i najnowszej płyty.
    Rok 2018 upływa nie tylko pod znakiem 30-lecia grupy, ale również trasy koncertowej „Violet & Viridian Tour 2018”, która związana jest z obchodami 25-lecia płyty VIOLET i najnowszym, dziesiątym studyjnym albumem VIRIDIAN.
    Grupa słynie ze znakomitych koncertów. Closterkeller grał na największych scenach w Polsce, supportując takie zagraniczne gwiazdy jak: Jethro Tull, Cocteau Twins, Clan Of Xymox, Diary Of Dreams, Lacrimosa, Paradise Lost, czy Tiamat. Koncert w Inowrocławiu potwierdził ich ważność na rockowej scenie Polski. Wysoka forma wokalna Anji Orthodox sprawiła,że trwający blisko dwie godziny koncert był okazją do zaprezentowania, bez większego trudu, charakterystycznych wokaliz i ozdobników z siłą tak wielką, że byłyby słyszalne bez mikrofonu. Fani mogli usłyszeć zarówno kawałki z nowej płyty, jaki i starsze przeboje, śpiewane już przez pokolenia. Odmłodzony skład znacząco wpłynął na energię i świeżość przekazu Closterkeller. Na gitarze zagrał 24-letni Michał Jarominek, z kolei na perkusji 25-letni syn wokalistki Adam Najman. Oprócz nich u boku charyzmatycznej wokalistki pojawili się Olo Gruszka – gitara basowa i Michał Rollinger – klawisze.
    Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco „zakręconego”, pop-rocka. Ta stworzona 3 dekady temu muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie.

 

baner