KONCERT ODWOŁANY
 
PRZEPRASZAMY!
 
DATA – środa, 11 października 2017 r., godz. 19.00
 
MIEJSCE - Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2
 
BILETY – w cenie 80 zł, 120 zł – do nabycia:

- Kujawskie Centrum Kultury (ul. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67),
- sklep muzyczny „Forte” (ul. Królowej Jadwigi 2, tel. 602 524 964),

- www.kupbilecik.pl
 
OrganizatorTwojekoncerty.pl
 
2017-10-11 alosza odwolany
 
    Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Alosza Awdiejew jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. mówi o sobie: Jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu.
    Urodził się w Stawropolu (wtedy Woroszyłowsk), na północnym Kaukazie w 1940 r. Już w dzieciństwie zaczął występować publicznie śpiewając wraz z matką na amatorskich koncertach. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Moskwie, gdzie osiadł na stałe i prowadził amatorskie chóry. Później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. W tym czasie występował w kabaretach studenckich, w teatrze i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś.
    Niespotykana charyzma artysty skupia uwagę wszystkich słuchaczy niejednokrotnie gromadząc przed sobą wielotysięczne audytorium. Jak nikt potrafi budować relację z każdą z osób siedzących na sali. Bogate wrażenia czekają wszystkich, którzy zdecydują się na uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest koncert jubileuszowy.