DATA - niedziela, 26 listopada 2017 r., godz. 18.00
 
MIEJSCE - Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2
 
BILETY - 40 zł - do nabycia:
- Kujawskie Centrum Kultury (ul. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67),
- sklep muzyczny „Forte” (ul. Kr. Jadwigi 2, tel. 602 524 964).
 
Organizator
d-ARTE Impresariat Artystyczny - Małgorzata Wojtulewicz
tel. 505 24 25 17, www.facebook.com/ciaociaobambina
 
Po ogromnym sukcesie Ciao Ciao Bambina Nicola Palladini powraca do Inowrocławia z nową produkcją!
d:AMORE
Muzyczna Podróż Śladami Dalidy
 
2017-11-26 damore

Koncepcja i reżyseria
NICOLA PALLADINI
 
Scenariusz
MAŁGORZATA WOJTULEWICZ
NICOLA PALLADINI

Współpraca
ANDRZEJ MARIA MARCZEWSKI
 
Wideoprojekcje
ALESSANDRO FERRI
 
 
    AMORE to po włosku MIŁOŚĆ.
To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo MIŁOŚĆ jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej. Dlatego właśnie „d:Amore” to podróż muzyczna śladami miłości.
    Nierozerwalną częścią składową przedstawienia są oczywiście wyjątkowe utwory powstałe właśnie w latach 60. - Dalidy, Elvisa Presley'a, The Beatles, czy Roberty Flack. Bohater, będący w związku ze słynną piosenkarką Dalidą, słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo - czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka -stawia pytania o to, czym byłby świat, gdyby nie miłość.
    „d:Amore”  to spektakl nie tylko dla zakochanych, bo też nie jest to widowisko jedynie o miłości. To także historia o wierze w siebie, w swoje marzenia, o chęci wydostania się z ciasnych reguł, w które wtłacza nas społeczeństwo, o potrzebie wolności i samorealizacji.
    Akcja rozgrywa się w latach 60. XX wieku, więc poruszana jest w nim nie tylko tematyka miłości ale i wojny w Wietnamie, wolności obyczajowej, rewolucji seksualnej, a nawet strajków '68. Tłem są wideoprojekcje, które tak niesamowicie sprawdziły się przy poprzedniej produkcji Palladiniego, „Ciao Ciao Bambina".
 
Nicola Palladini
    Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio, u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio.
    Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu „The Rocky Horror Show" w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: „Welcome to the Machine" - The Pink Floyd Rock Show w roli Frank the Producer, „Alicja w Krainie Czarów" w roli Szalonego Kapelusznika, „Across the Universe", „Marcelino, chleb i wino", „Grease" oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu „Maria z Nazaretu".
    W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu „CABARET", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu „Kiss Me, Kate", również kreując głównego bohatera- Fred'a Grahama/Petruchio.
    W 2013 roku Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji „Skrzypka na dachu'' w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w „Betlejem Polskim" Lucjana Rydla, na deskach Teatru Małego w Tychach. W tym samym 2013r. wyreżyserował spektakl muzyczny „Ciao Ciao Bambina”, w którym z ogromnym sukcesem - ponad 120 spektakli od premiery w listopadzie 2013 - wykreował postać Marino Mariniego. Od października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda, w inscenizacji słynnego musicalu „Jesus Christ Superstar”.
    Pracował również nad musicalową wersją „Snu Nocy Letniej" Szekspira, gdzie wcielił się w role Oberona i Tezeusza.
    W listopadzie 2015 miała miejsce premiera kolejnej jego produkcji - „d:Amore".
 
 

TRAILER SPEKTAKLU:

https://youtu.be/Gxsv_Vn7HQs

 

WYWIAD Z NICOLA PALLADINI O SPEKTAKLU:

https://www.youtube.com/watch?v=jNrpQgPFqJ0

 

 

 1
 
2
 
3
 
4
 
5