UWAGA KOMUNIKAT!!!
Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych

koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore

04.03.2017 roku w Inowrocławiu

został odwołany.

 

Przepraszamy !

 

Najbliższy koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore

odbędzie się 13.05.2017 r. w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

DATA – sobota, 4 marca 2017 r., godz. 18.00

MIEJSCE – Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2

BILETY – do nabycia:
- Kujawskie Centrum Kultury (ul. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67),
- sklep muzyczny „Forte”, (ul. Królowej Jadwigi 2, tel. 602 524 964).

Bliższe informacje - tel. 514 223 101

 

2017-03-04 lobaszewska-baner

 

Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą! Zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie, energetyczne aranżacje zespołu Ajagore. Wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka. Koneserów, melomanów nie może zabraknąć na jednym z koncertów promujących to arcyciekawe wydawnictwo. Przeżyj wspólnie z Grażyną jej 40-lecia pracy artystycznej!

Artystka jest rodowitą gdańszczanką i właśnie w tym mieście stawiała swe pierwsze muzyczne kroki. Tutaj ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a w latach 1970-72 była słuchaczką Studia Piosenki PR i TV prowadzonego przez Renatę Gleinert. Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej „drugim domem”. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”.

Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday.

Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.

Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem, Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu i centrali w Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Od 1997 współpracowała z Triem Jarosława Śmietany. Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji.

2 grudnia 2012 podczas gali wręczenia Złotych Mikrofonów otrzymała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Najnowszy album Grażyny Łobaszewskiej „Sklejam Się”, promowany piosenką tytułową, to efekt współpracy z muzykami zespołu Ajagore i wieloma wybitnymi autorami tekstów. Stylistycznie to wciąż muzyka dla ludzi wrażliwych i z wyrobionym gustem, od pop, poprzez soul aż do rocka. Nie trzeba chyba dodawać, że wokalnie „Sklejam Się” to najwyższy światowy poziom! Grażyna Łobaszewska wciąż nie ma sobie równych.

Po tygodniu od premiery płyty „Sklejam się" tytułowa piosenka trafiła na listę przebojów Trójki!!!!!

Do zobaczenia na koncercie
– NIE PRZEGAP TAKIEGO WYDARZENIA!!!!!

 

ZAPRASZAMY do wysłuchania i obejrzenia materiałów promujących nową płyty Grażyny Łobaszewskiej

http://muzyka.onet.pl/newsy/grazyna-lobaszewska-sklejam-sie-plyta-tracklista-data-premiery/4qwx8b

 

 

2017-03-04 lobaszewska grazyna