DATA – czwartek, 21 września 2017 r., godz. 19.00

MIEJSCE – Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2

BILETY – w cenie 15 zł – do nabycia:
- Kujawskie Centrum Kultury (ul. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67).

 

    Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy zaprasza na spektakl „Tu Wersalu nie będzie!", który swoją tematyką dotyka jednego z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej polityki - Andrzeja Leppera.

 

2017-09-21 tu wersalu nie bedzie

 

INFORMACJE O SPEKTAKLU:
koncepcja i reżyseria: Rabih Mroué
współpraca dramaturgiczna, kuratorka: Marta Keil 
współpraca dramaturgiczna: Piotr Grzymisławski, Jan Sobolewski 
tekst: Marta Keil, Piotr Grzymisławski, Rabih Mroué 
współpraca scenograficzna: Marta Kuliga 
muzyka: Łukasz Maciej Szymborski, Piotr Wawer Jr 
światła: Robert Łosicki 
inspicjentka: Hanna Gruszczyńska 

występują:

Jan Sobolewski, Małgorzata Trofimiuk, Piotr Wawer Jr, Łukasz Maciej Szymborski

 

producentka: Magda Igielska 

 

czas trwania: 80 min. bez przerwy 

 

więcej na: http://www.teatrpolski.pl/tu-wersalu-nie-b%C4%99dzie.html

 


    Teatr Polski w Bydgoszczy został zakwalifikowany do ogólnopolskiego programu TEATR POLSKA, którego celem jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. W Inowrocławiu będzie można zobaczyć spektakl „Tu Wersalu nie będzie!”, którego premiera odbyła się 18 czerwca 2016 r.
    Libański reżyser Rabih Mroué przygotował w Teatrze Polskim w Bydgoszczy spektakl o Andrzeju Lepperze – jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny politycznej ostatnich dwudziestu lat. Przewodniczący partii „Samoobrona” był politykiem wyjątkowo często obecnym w mediach, budzącym zazwyczaj bardzo silne emocje, zarazem jednak poddawany był łatwym i nieraz stereotypowym ocenom. Libański artysta wspólnie z aktorami bydgoskiego teatru będzie przyglądał się postaci Leppera, jednocześnie odsłaniając nieoczywiste perspektywy polskiej transformacji. „Tu Wersalu nie będzie!” to pierwsza polska produkcja teatralna Mroué, który mieszka i pracuje w Bejrucie i w Berlinie.
    Do programu TEATR POLSKA zakwalifikowało się w tym roku 17 teatrów. Od 2 września do 30 listopada 2017 r. odbędzie się 127 prezentacji 17 spektakli w 62 miejscowościach w całej Polsce.
    TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl oraz www.teatrpolski.pl

 

 

image001

image002