DATA – sobota, 18 listopada 2017 r., godz. 19.00

MIEJSCE – Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2

BILETY – BRAK

 

2017-11-18 genesis


    18 listopada 2017 roku w inowrocławskim Teatrze Miejskim wystąpi Ray Wilson, były wokalista legendarnego zespołu Genesis. Szkocki frontman zaprezentuje zarówno największe przeboje grupy, jak i materiał autorski. Organizatorem koncertu jest Kujawskie Centrum Kultury.
    Genesis to legendarna kapela, które swoje miejsce otrzymała w Rock’n‘Roll Hall of Fame, jako jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów wszech czasów. Swój udział w niej miał również Ray Wilson. Artysta został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin” jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową.
Po odejściu z zespołu Genesis Phila Collinsa, kapela zaproponowała Wilsonowi rolę wokalisty. Artysta przystał na propozycję i tym samym od 1996 do 1999 roku był frontmanem legendarnej grupy. Muzycy w nowym składzie wydali krążek „Calling All Stations”. Zespół w 1999 roku zawiesił działalność. Muzyk wskrzesił przeboje Genesis w projekcie Genesis Classic.
    Artysta z odświeżył brzmienie i nadał nowego charakteru m.in. takim przebojom jak: „Another Day In Paradise”, „No Son Of Mine”, „Follow you follow me”, „Invisible Touch”, „Jesus he knows me” „Mama” czy „Land of Confusion”. Wilsonowi na scenie towarzyszyć będą muzycy ze Szkocji, Niemiec oraz Polski, z którymi współpracuje od lat.
    Podczas koncertu w Inowrocławiu będzie można usłyszeć także twórczość solową szkockiego wokalisty i jego rockowej formacji Stiltskin – choćby kultowy utwór „Inside” czy przebojowe „American Beauty”. Projekt jest w nieustającej trasie koncertowej. Podbija serca publiczności na całym świecie. Był prezentowany między innymi w Argentynie, Niemczech, Rosji, Austrii, Rumunii, Hiszpanii, Holandii Portugalii i Włoszech.
    W tym roku ukazały się 2 najnowsze wydawnictwa Artysty – album akustyczny „Song for a friend” oraz elektryczny „Makes me think of home”. Albumy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem przez polskie media I fanów.

https://www.youtube.com/watch?v=M8uq-G1XSYo

https://www.youtube.com/watch?v=23FMb2TaUaM

 

 plakat-genesis
 zdj1