UWAGA!!! ZMIANA MIEJSCA KONCERTU

DATA – poniedziałek, 23 października 2017 r., godz. 19.00

MIEJSCE – Sala Koncertowa im. Ireny Dubiskiej, ul. J. Kilińskiego 16

BILETY - w cenie 60 zł - do nabycia:
- Kujawskie Centrum Kultury (ul. J. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67),

- http://biletyna.pl/event/Janusz-Radek-z-zespolem-Teatr-Miejski-Inowroclaw-e54513.html

- informacje i zamówienia zbiorowe – tel. 511 050 755

 

2017-10-23 janusz radek1

 

    Podczas koncertu usłyszeć można najbardziej znane piosenki Janusza Radka, m.in.: „Kiedy U-kochanie” czy „Dziękuję za miłość”, „Dziwny Ten Świat”, „Domek bez adresu”, „Groszki i Róże”, „Sur Le ponte D’Avignone”, a także inne z całego swojego dorobku. Premierowo Janusz wraz zespołem wykonuje także piosenki z kultowych już „domówek” oraz świetnie przyjętą podczas festiwalu opolskiego piosenkę „Żałuję każdego dnia bez Ciebie”. Ten utwór jako jeden z nielicznych otrzymał wyjątkowo pochlebne recenzje.

    „Koncert przede wszystkim przedstawi Artystę inteligentnego, który świetnie bawi się dźwiękiem i słowem. Zabawy językowe, na których niejednokrotnie opierały się teksty piosenek, balansowały na granicy ironii a nawet sarkazmu. Prawdę powiedziawszy nie spodziewałam się tak świadomie skonstruowanego komunikatu. Do tego oczywiście prawdziwa wirtuozeria brzmienia. To, jak Janusz Radek bawi się swoim głosem, trzeba usłyszeć na żywo. Żadne nagranie, transmisja TV, czy nawet wsłuchanie się w utwory wydane na oficjalnych albumach – nic nie odzwierciedla wyobraźni dźwiękowej Artysty. A możliwości głosowe ma naprawdę ogromne – 4-oktawowa skala głosu pozwala mu w dowolny sposób bawić się emocjami i tworzyć odpowiedni do utworu nastrój. Co więcej – Radek ujął mnie przede wszystkim nieszablonowością swoich muzycznych propozycji (…)” - Magdalena Jaroń / Filozofia

    Piosenkarz? Tak. Aktor? Owszem... Historyk – z wykształcenia (Uniwersytet Jagielloński). Charyzmatyczny artysta, który potrafi przeistaczać się w kontrastowe postaci. Judasz w „Jesus Christ Superstar” (Teatr Rozrywka w Chorzowie), Puk w „Śnie nocy letniej” (gdyński Teatr Muzyczny), Śpiewak Podwórkowy w „Operze za trzy grosze” (Operetka Wrocławska) – to tylko niektóre z wcieleń Janusza Radka.

    A może tak: zdobywca lauru Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” AD 1990. Artysta uhonorowany Grand Prix, nagrodą dziennikarzy oraz nagrodą publiczności, (sic!) na 24. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2003 roku; nagrodzony na 40. KFPP w Opolu przez dziennikarzy za wykonanie utworu „Dziwny jest ten świat”. Wielość dokonań Janusza Radka zachwyca i przyciąga. Jego głos można było rozpoznać m.in. w „Gorączce” (piosenki Elvisa Presleya), „Kombinacie” (utwory Grzegorza Ciechowskiego). W Teatrze Ludowym w Krakowie śpiewa w spektaklu „Opowieści Jedenastu Katów”.

    Operetka? Musical? Rock? Opera? Nie tylko... Nasz hybrydyczny artysta brał także udział w Krajowych Eliminacjach do 49. Konkursu Piosenki Eurowizji, proponując utwór „Pocztówka z Avignon”.

    W 2004 roku wydał dwa albumy. Debiutancka „Królowa Nocy" w trzy tygodnie stała się Złotą Płytą, a „Serwus madonna" przyniósł nominacje do Fryderyków. Najnowsze propozycje to autorski spektakl „Dom za miastem" (reż. Jacek Papis, Wrocław 2005) oraz „La Dolce NRD" (scen. i reż. Łukasz Czuj, Kraków 2006). 26 października 2007 r. ukazał się trzeci album pt. „Dziękuję za miłość".

Występował w spektaklach teatralno-muzycznych:
- „Jesus Christ Superstar” - Teatr Rozrywki, Chorzów 2000
- „Opowieści Jedenastu Katów” - Teatr Ludowy, Kraków 2000
- „Sen nocy letniej” - Teatr Muzyczny, Gdynia 2001
- „Berlińska rewia kabaretowa” - Teatr Ludowy, Kraków 2002
- „Opera za trzy grosze” - Teatr Muzyczny, Wrocław 2002
- „Gorączka” - Teatr Muzyczny, Wrocław 2002
- „Zakochany Paryż” - Kieleckie Centrum Kultury, Kielce 2008
- „Jerry Springer” - The Opera - Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław 2012

    Był jednym z solistów Tryptyku Świętokrzyskiego (oratoria „Świętokrzyska Golgota", „Tu es Petrus" i „Psałterz Wrześniowy") Zbigniewa Książka i Piotra Rubika . Najważniejsza forma jego działalności artystycznej to recitale wokalne. W niektórych prezentuje własne interpretacje najpiękniejszych piosenek z dorobku innych twórców. Powstają też programy autorskie, do których pisze melodie i teksty.

PŁYTY:
- Królowa Nocy – 2003
- Serwus Madonna – 2004
- Dom za miastem – 2005
- La dolce NRD – 2006
- Dziękuję za miłość – 2007
- Janusz Radek symfonicznie – 2008
- Dziwny ten świat - opowieść Niemenem – 2009
- Koncert na głos i ręce – 2009
- Gdzieś-po-między - 2010
- Z ust do ust – 2012
- Serwus do jutra – 2014
- Poświatowska/Radek – 2015
- Popołudniowe przejażdżki – 2015

 

2017-10-23 janusz radek2