DATA – piątek, 12 lipca, godz. 19.30

MIEJSCE – Teatr Letni w Inowrocławiu, ul. Świętokrzyska 107

BILETY - w cenie 60 zł - do nabycia:
- Kujawskie Centrum Kultury (ul. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67),
- www.biletyna.pl 
Uwaga, promocja!
Na nabywców biletów oznaczonych numerami 50, 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400 czeka zniżka na drugi bilet w wysokości odpowiadającej wiekowi Klienta. Jeśli zatem masz lat np. 50, to drugi bilet otrzymasz ze zniżką 50%.

Organizator – Kujawskie Centrum Kultury, www.kck.inowroclaw.pl 

 

 plakat2

 

    „Don’t bring me down” czy „Rock and Roll is King” – te hity brytyjskiej megagrupy Electric Light Orchestra zna cały świat. Tego lata w Inowrocławiu będzie może usłyszeć je na żywo.
    Działająca w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku grupa to jeden z największych i najważniejszych zespołów w historii muzyki. Ich twórczość znakomicie scaliła pop, rock i muzykę poważną. Elektrycznej orkiestrze zawdzięczamy melodie, o których dzisiejsi „artyści-himalaiści” z mozołem wspinający się na szczyty list przebojów mogą jedynie pomarzyć. Zespół rozpadł się, gdy jego lider Jeff Lynne postanowił poświęcić się działalności producenckiej i promocyjnej. Grupa reaktywowała się bez udziału Lynna jako Electric Light Orchestra Part Two.
    Projekt ELO Classic został powołany do życia przez Phila Batesa, członka grupy Electric Light Orchestra part II oraz lidera The Orchestra. Ten brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny współpracował z takimi gwiazdami jak: Fleetwood Mac, Deep Purple, Boston, Black Sabath czy Robert Plant. Wielu krytyków podkreśla, że to właśnie głos Phila i jego osobowość sceniczna sprawiają, że można się poczuć jak na koncercie z najlepszych lat ELO. Dzięki najwyższej klasy muzykom, którzy tworzą projekt widzowie zostają zabrani w podróż w świat szalonych rytmów rock and rolla i największych przebojów ELO.
    Pomimo że okres największej świetności zespołu przypada na lata 70. minionego wieku, a obecny skład nie odpowiada już pierwotnemu, elektryczna orkiestra nadal przyciąga na koncerty rzesze fanów w różnym wieku zarówno tych, którzy wychowali się na płytach „A Symphony” czy „A New World Record”, jak i młode pokolenie zachwycone rytmicznością i niepowtarzalnym brzmieniem „ubiegłowiecznych” syntezatorów.
    Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie utwory jak: „All over the world”, „Last train to London”, „Livin’ Thing, Mr. Blue Sky”, „Ticket to the Moon”, „Calling America”, „Evil Woman”, „Don’t bring me down” czy „Rock and Roll is King”.

 

Fragmenty koncertu:
https://www.youtube.com/watch?v=IAun_SGUhGE