DATA – piątek, 16 marca 2018 r., godz. 19.00

MIEJSCE – Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2

WSTĘPbezpłatne wejściówki do odbioru w Kujawskim Centrum Kultury (ul. Jana Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67, 52 357 52 13).

 

plakat 

 

    Kujawskie Centrum Kultury zaprasza na klimatyczny koncert mistrza akustycznego bluesa oraz śpiewu gardłowego. Wystąpi LIMBOSKI, który zmierzy się z twórczością Davida Bowie'go oraz zaprezentuje swoje autorskie utwory, w tym znane „Świat to kwiat" i „W trawie".
    Od lat pozostaje aktywny na polskiej scenie alternatywnej. O sobie mówi, że w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe, a ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie. Limboski najlepiej odnajduje się właśnie w konwencji śpiewaka z gitarą – wyrasta z amerykańskich źródeł piosenki rockowej.
    Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie rozwija te inspiracje poszukiwaniu własnego stylu. W 2010 roku nagrał płytę „Cafe Brumba" z knajpowymi balladami, którą promował zapomniany przez wielu utwór „Piosenka dla mężatki". Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w „Tribute to Georgie Buck", dał mu nominację do Fryderyków 2012.
    W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu „Must be the music" - wykonanie utworu „Czarny Otello" zapewniło mu miejsce w półfinale. W 2016 roku wydał album „One Man Madness”. Tego samego roku w październiku premierę miała jego najnowsza płyta „W trawie. I inne jeszcze młode", której patronem został Program Trzeci Polskiego Radia.

Koncert Limboskiego będzie inowrocławską odsłoną nowego ogólnopolskiego cyklu koncertowego SŁUCHAJ WIĘCEJ, prezentującego zmagania artystów z repertuarem swoich muzycznych idoli. 


www.youtube.com/watch?v=UpM8lZgnRCs