W piątek, 24 kwietnia 2015 roku w Galerii w Ratuszu (ul. Roosevelta 36 w Inowrocławiu) odbyło się otwarcie wystawy grafik Haliny Różewicz-Książkiewicz, zatytułowanej W CIENIU MATEMATYKI.
    Zapraszamy do zwiedzania w godzinach urzędowania, wstęp jest wolny.

 matematyka

Halina Różewicz-Książkiewicz
    Urodzona w 1934 roku w Gnieźnie. Studia: 1951-1954 Wydział Architektury Wnętrz PWSSP w Poznaniu. Od 1954 roku Wydział Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku w pracowni prof. Juliusza Studnickiego. Dyplom ukończenia uczelni uzyskuje w 1958 roku. W latach 1960-1979 pracowała jako projektant grafik reklamowych w Spółdzielni „Fotoplastyka" w Sopocie; w latach 1979-1990 pełniła funkcję rzeczoznawcy do spraw artystycznych w Delegaturze Elbląskiej Pracowni Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W latach sześćdziesiątych XX wieku współpracowała jako scenograf z teatrami w Gnieźnie, Grudziądzu i Olsztynie. Jest rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie grafiki współczesnej. Od 1965 roku mieszka w Elblągu. Uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. Jest m.in. członkiem założycielem Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. 
    Członek zwyczajny ZPAP. 
    Uprawia malarstwo, grafikę artystyczną i użytkową. 
    Autorka logo: Galerii El, Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, Oddziałów Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu, obchodów 750-lecia Elbląga.

    Bierze udział w wystawach zbiorowych ogólnopolskich, zagranicznych i lokalnych. Uczestniczka plenerów w Kwidzynie, Fromborku i Bieszczadach. Prace jej autorstwa znajdują się w zbiorach muzeów i osób prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Szwecji i Watykanie.

    Jest laureatką nagród i wyróżnień za projekty graficzne oraz grafikę artystyczną i malarstwo, m.in.: 
- nagrody i wyróżnienia na Salonach Elbląskich
- wyróżnienie za linoryt w Ogólnopolskim Konkursie im. Gielniaka w Jeleniej Górze
- I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie na herb Władysławowa
- II nagroda i wyróżnienie w Konkursie na herb Jastarni
- I i II nagroda w konkursach na plakat 750-lecia Elbląga
- Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2013)
- Brązowy Krzyż Zasługi
- Odznaka Zasłużony Działacz Kultury
- Nagroda Prezydenta Miasta - medal "Za zasługi w rozwoju Elbląga"

Informacje o artystce – Plastycy Elbląga. – Elbląg: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, 1970.