18 sierpnia 2014 roku w Galerii w Ratuszu otwarto wystawę fotografii Agaty Very Schiller, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Krakowie. Na ekspozycję zatytułowaną SO IN – BETWEEN składają się nigdzie dotąd nieprezentowane fotografie w malarskim ujęciu ukazujące kobiety. Jest to pierwsza w rodzinnym mieście wystawa młodej artystki. Fotografie inowrocławianki są niezwykle eteryczne, zawieszone między światem snów a rzeczywistością. Jest to wynik inspiracji malarstwem i szeroko pojętą sztuka.
    Z zamiłowania portrecistka, w duchu piktorialistów fotografuje głównie kobiety. Dlaczego kobiety? Odpowiedź może być zaskakująco prosta. Wrażliwość kobieca jest mi najbliższa…i to tyle - Agata Vera Schiller.
    Artystka z wyróżnieniem ukończyła rok Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi autorską pracownię fotograficzną, wykonującą zlecenia nie tylko z obszaru portretu, ale także fotografii reklamowej i lifestylowej. Brała udział w kilku wystawach zbiorowych w Polsce i dwóch indywidualnych za granicą, w tym w Chinach.
    Wystawę można oglądać do połowy września w godzinach funkcjonowania urzędu.

 

Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych Artystki:

www.agataveraschiller.com
http://agataveraschiller.tumblr.com/