Wizualne świadectwo wyczucia koloru, tworzące malarski świat w obrębie płótna zaprezentowano w Galerii w Ratuszu podczas wernisażu, który odbył się 27 lutego.


Otwarcia wystawy prac malarskich Jacka Maślankiewicza dokonał prezydent Ryszard Brejza w asyście kustosza wystawy Danuty Nawrockiej. Z powodu problemu ze środkiem transportu, artysta nie dojechał do Inowrocławia. Autor ekspozycji, będącej próbą odwzorowania stanu ducha w zetknięciu z elementem niedefiniowalnym, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwem interesował się od wczesnych lat dziecięcych, kształcił umiejętności pod kierunkiem Ojca – artysty malarza Ireneusza Maślankiewicza. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, poplenerowych i pokazów zbiorowych w Polsce i Europie.


Na wystawie zatytułowanej MAŚLANIEWICZ – MALARSTWO - ŚWIĘTE OBRAZY artysta pokazuje prace, w których w abstrakcyjny sposób, za pośrednictwem środków malarskich, podejmuje tematykę sacrum. Jego twórczość łączona jest z malarstwem materii, a najważniejsze elementy formalne warsztatu artystycznego stanowią światło i kolor.

Przeszłość przeplatająca się z teraźniejszością, pokora wobec geniuszu natury i niezwykłości ludzkich dokonań i wertykalne abstrakcje pnące się ku sferze niebieskiej – tak w skrócie można opisać ekspozycję, zmuszającą do głębokiej kontemplacji, poprzez zacieranie podziału na sferę rzeczywistości i duchowości.

Wystawę można podziwiać przez najbliższy miesiąc w godzinach pracy Urzędu Miasta. Wstęp jest wolny.