22 września 2014 roku w Galerii Miejskiej otwarto wystawę grafik autorstwa Katarzyny Betlińskiej zatytułowaną „Zbliżenia”
    Artystka prezentuje prace będące refleksją nad zachowaniem współczesnego człowieka, zapraszając widza do przestrzeni intymnej, pełnej tajemnic, które należy zdekodować za pomocą własnego systemu wartości.
    Oprócz miniatur graficznych i prac wielkoformatowych wykonanych w kilku technikach, na ekspozycję składają się również prace noszące miano „Betliny”, będące rodzajem portretu, stworzonego w technice autorskiej, do której artystka wykorzystuje elementy techniki, popularnej w połowie XIX w., zwanej „gumą warszawską”. Bohaterami „Betlin” są współcześni pisarze związani ze stolicą.
    Wystawę można oglądać przez 3 tygodnie w godzinach funkcjonowania Galerii Miejskiej lub po telefonicznym uzgodnieniu (tel. 52 357 58 67).

    Katarzyna Betlińska jest absolwentką Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom - z - wyróżnieniem rektorskim - w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Andrzeja Węcławskiego. Aneks - w Pracowni Plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego i w Pracowni Rysunku dr. hab. Rafała Kochańskiego. Obecnie jest doktorantką na macierzystym wydziale. Członkini Stowarzyszenia Twórców Grafiki Artystycznej – Kissprint, Grupy Młodzi Sztuką oraz Grupy Positive Art. Laureatka III nagrody Konkursu „Grafika Warszawska” (wrzesień 2009) i stypendystka miasta stołecznego Warszawy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną (2012). Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą (Niemcy i Francja). Eksperymenty w dziedzinie obrazowania graficznego i odwzajemniona miłość - „Guma Warszawska” owocują oswajaniem świata, który zdaje się pędzić i zatracać hierarchię rzeczy ważnych. 

Zapraszamy do odwiedzenia strony Artystki: www.katarzynabetlinska.com