2020-09-26 spektakl "Rubinowe gody"

Jeśli chcesz, aby twoje wiersze ujrzały światło dzienne i nie kurzyły się w szufladzie - szansę na to odnajdziesz w projekcie organizowanym przez Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław.

Projekt literacki pod nazwą „POSZUKIWACZE FANTAZJI” to najprościej rzecz ujmując – wiersze, które dorośli napiszą dla dzieci. Celem projektu jest szerzenie kultury literackiej i promowanie twórczości osób, które do tej pory pisały do szuflady. Inicjatywa skierowana jest do chętnych osób dorosłych zamieszkujących na stałe na terenie kraju. 

Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest nadesłanie do dnia 1 czerwca, do Kujawskiego Centrum Kultury napisanego przez siebie wiersza o dowolnej tematyce. Wiersz powinien być rymowany, skierowany do dzieci w wieku do lat 7, charakteryzować się pomysłowością i oryginalnością oraz być zgodny z zasadami języka polskiego. Poprawność i oryginalność wierszy oceniać będzie ekspert.

Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław zilustrują wybrane wiersze i wydadzą w postaci książki – tomiku wierszy dla dzieci z zaprojektowaną specjalnie na tę okazję okładką. Na wszystkich uczestników projektu czekają upominki, więc warto wziąć udział w inicjatywie.

Jeśli fantazja to twoje drugie ja lub po prostu chcesz zrobić coś fajnego dla najmłodszych – napisz krótki wiersz i wyślij do KCK. Być może właśnie twoja praca zostanie opublikowana w książce? Pamiętaj, że fantazja jest od tego, aby bawić się na całego!

Szczegóły i regulamin projektu poniżej: 
 
kck-poszukiwacze-fantazji kopia