2020-09-26 spektakl "Rubinowe gody"

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem wokalnym „GŁOS ONLINE” - Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław postanowili kontynuować projekt i połączyć go z nadchodzącym, jakże ważnym dla nas - Świętem Narodowym 3 maja. Już w najbliższą środę tj. 29 kwietnia - rozpocznie się IV tura konkursu wokalnego pod nazwą „GŁOS ONLINE 4 POLSKA”.
 
Celem projektu będzie promocja wartości narodowych i patriotycznych. Dotychczasowe, 3 tury konkursu skierowane były do przedszkolaków i dzieci klas I – III szkół podstawowych. Tym razem konkurs wokalny „GŁOS ONLINE 4 POLSKA” kierujemy do każdego, bez względu na wiek - kto ma ochotę zaśpiewać. Wybrana piosenka musi przedstawiać tematykę związaną z Polską, z patriotyzmem lub może to być po prostu piosenka o wartościach, z którymi utożsamiamy się, chcemy lub powinniśmy się identyfikować. 
 
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy wybrać podkład muzyczny, wykonać solo piosenkę o Polsce, nagrać jej wykonanie i wysłać je do Organizatorów. Kujawskie Centrum Kultury czeka na gotowe filmy do 1 maja do godziny 15:00.
 
Formuła konkursu pozostaje niezmienna. Konkurs przebiegał będzie dwuetapowo. W pierwszym etapie, spośród nadesłanych zgłoszeń – jury wyłoni najlepsze trzy filmy, które zostaną opublikowane już 2 maja na fanpage Kujawskie Centrum Kultury. W drugim etapie, trójka najlepszych będzie rywalizować ze sobą o głosy internautów. Głosy będą traktowane jako liczba reakcji wykonanych pod filmem w formie łącznej ilości polubień i serduszek. Głosowanie zakończy się 3 maja.
 
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 4 maja! Podczas niego będzie można zdobyć aż dwie nagrody – nagrodę internautów oraz nagrodę jury! Nagroda internautów będzie przysługiwała osobie, która zbierze najwięcej reakcji pod swoim filmem umieszczonym na FB Organizatora. Z kolei nagroda jury będzie przysługiwała osobie, której film zdaniem komisji konkursowej będzie najlepszy pod względem: interpretacji, intonacji, walorów wokalnych, ogólnego wyrazu artystycznego i aktorskiego. 
Nagrodami w konkursie będą płyty z muzyką oraz książki. 
Ciekawostka jest taka, że nagrodzimy każdego, kto postanowi wysłać do nas swoje wykonanie! Jeśli mimo wszystko, film nie zostanie wybrany i opublikowany – autor nagrania i tak zostanie nagrodzony - otrzyma od nas nagrodę pocieszenia! Czekamy na Wasze filmy! 
 
Regulamin, zgody oraz szczegóły konkursu można znaleźć poniżej: 
 
 
 
Propozycje piosenek tematycznych:
 
- Nie pytaj o Polskę - OBYWATEL G.C.
- Spotkanie z ... - Sztywny Pal Azji
- Polska - Kult
- Kocham wolność - Chłopcy z Placu Broni
- Ojczyzna - Marek Grechuta
- Nie pytaj o nią - Eldo
- Ojczyzna - Happysad
- Mój kraj - IRA
 
Zwycięzcy konkursu GŁOS ONLINE 4 POLSKA:
 
I Nagroda jury:
 
- Lena Sikora, lat 12, Szczecin
- Zofia Degórska, lat 12, Kruszwica
- Zuzanna Gajor, lat 12, Niedrzwica Duża
- Zuzia Rogowska, lat 13, Inowrocław
 
konkurs piosenki plakat ps.cdr2.jpgnowe2