2020-03-16 Kabaret Młodych Panów w programie „To jest chore"

    Wieczór pełen magicznych dźwięków mieli okazję przeżyć przybyli 30 października 2019 roku do Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej w Inowrocławiu, gdzie odbyła się 5. edycja Zaduszek Jazzowych, zorganizowanych wspólnie przez Kujawskie Centrum Kultury oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i Ii stopnia im. Juliusza Zarębskiego. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, a patronat medialny sprawowały wydawnictwo Jazz Forum oraz Polskie Radio PiK.
    Muzyczną gwiazdą tegorocznej edycji Zaduszek był Maciej Sikała, saksofonista, kompozytor i wykładowca klasy saksofonu na kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy, grający w Kwartecie ASAF. Nagrywał i koncertował z Lesterem Bowiem, Reggiem Workmanem, Dolphem Castelano, Milesem Griffithem, Davidem Liebmanem, Clarencem Seay, Ronniem Burragem, Billym Hartem, Joanne Brackeen, Kennym Wheelerem, Wojciechem Niedzielą, Arturem Dutkiewiczem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem i Leszkiem Możdżerem. W kwietniu 2004 roku wziął udział w trasie koncertowej amerykańskiego saksofonisty Billy Harpera. Koncertował w Niemczech, na Litwie, w Rosji, Mołdawii, Francji, Rumunii, Bułgarii i Macedonii. Nagrał ponad 50 płyt, w tym 6 autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody „Fryderyki”. W ankiecie „Jazz Top” magazynu Jazz Forum zajmuje obecnie (oraz w Iatach 1995-2005, 2010, 2012-2018) pierwsze miejsce w kategorii saksofonu tenorowego.
    W Inowrocławiu w Kwartecie ASAF Maciejowi Sikale towarzyszyli: Joanna Gajda (fortepian), Franciszek Pospieszalski (kontrabas) i Piotr Jankowski (perkusja).
    W koncercie wzieęli również udział pedagodzy Wydziału Jazzowego PSM II stopnia czyli Kwintet Jazzowy w składzie: Kacper Andrzejewski (wokal), Piotr Rogóż (saksofon), Rafał Tworek (fortepian), Antoni Olszewski (kontrabas) i Mateusz Krawczyk (perkusja), który zaprezentował autorskie interpretacje standardów muzyki jazzowej.
    Nie zabrakło też gościnnego udziału inowrocławian - Kingi Rogóż i Dariusza Jaskrowskiego.

 baner

 

fot. UM, KCK