2020-09-26 spektakl "Rubinowe gody"

    W piątkowy wieczór, 6 września 2019 roku, na deskach inowrocławskiego Teatru Miejskiego wystawiono spektakl Inowrocławskiego Teatru Otwartego „Laczek. Laczek Bobiczek" w reżyserii Elżbiety Piniewskiej, którego premiera odbyła się 13 kwietnia br.
    Sztuka powstała na podstawie tekstu Hanocha Levina „Zimowy pogrzeb". Realizacji dźwięku i światła podjął się Jarosław Sopoliński, a wykorzystano w niej fragmenty utworów zespołu Bubliczki „Reggae Juice" i „Derwicz weselny" oraz kompozycję własną Wiktora Nogalskiego.

    Wystąpili: Jakub Muszalski (Laczek Bobiczek), Daria Jarosz (Szracja), Jakub Balmowski (Raszes), Małgorzata Puła (Cickewa), Patryk Dąbrowski (Baraguncele), Marta Mikołajewska (Welwecja), Adam Chmielewski (Popoczenko), Patrycja Klamecka (Alte), Natalia Karczmarczyk (Pszoszicja), Jakub Luber (Profesor Kipernaj), Oskar Prusiński (Angel Samuelow), Laura Zielińska (Liechtenstain), Adam Stępień (Rozenzweig), Bartosz Jaskólski (Grabarz) i Katarzyna Berent (Dziewczyna).

    „Wesele i pogrzeb. Radość i smutek. Poczucie wspólnoty i samotność. Odnalezienie i zagubienie. Odwaga w burzeniu zasad i paraliżujący strach. Głód relacji międzyludzkich. To wszystko znaleźliśmy w sztuce Hanocha Levina, współczesnego izraelskiego dramaturga. Nie zdecydowaliśmy się na inscenizację całości, wybraliśmy te fragmenty, które pozwoliły nam pokazać głównego bohatera - Laczka Bobiczka - zmagającego się z dominującym poczuciem wykluczenia. Jego dążenie do bycia z rodziną i w rodzinie jest przejmujące, jego determinacja w realizacji marzeń godna naśladowania. Groteskowe przedstawienie postaci pozwoliło na rezygnację z patosu. Zależy nam, by widzowie na naszym spektaklu dobrze się bawili. Śmiali do łez albo… raczej przez łzy..." - mówiła reżyser Elżbieta Piniewska.

 

plakat 6 wrzesnia

 

 

FOTORELACJA Z PREMIERY

http://www.kck.inowroclaw.pl/index.php/2-art/1333-ito-w-premierowym-spektaklu-laczek-laczek-bobiczek-w-rez-elzbiety-piniewskiej.html

 

 

fotorelacja z 6 września 2019 r.