2019-12-01 Kabaret SMILE w programie „Tu i teraz!"

    W sobotę, 17 sierpnia 2019 roku, w inowrocławskim Parku Solankowym po raz kolejny zabrzmiały bluesowe rytmy, a to za sprawą VII edycji BLUES INO FESTIWAL. W muszli koncertowej wystąpiły trzy zespoły wykonujące różne odmiany tego stylu muzycznego: PAWEŁ SZYMAŃSKI TRIO, BLUES MENU oraz SZULERZY. Tradycyjnie już tego dnia muzykę bluesową można było usłyszeć również jadąc specjalnym BLUES-busem MPK linii nr 27, w którym przez blisko 2 godziny prezentował się duet BLUESFERAJNA.

    PAWEŁ SZYMAŃSKI TRIO tworzą śpiewający gitarzysta Paweł Szymański, mandolinista Janusz Tytman oraz grający na instrumentach perkusyjnych Maciej Ostromecki. Zespół swą twórczością nawiązuje do takich gatunków, jak: gospel, ragtime, jazz i folk. Na repertuar zespołu składają się utwory tradycyjne, jak i autorskie piosenki Pawła Szymańskiego.

    BLUES MENU to dojrzali, bo z ponad 20-letnim stażu, muzycy związani ze środowiskiem wrocławskim. Grają utwory własne (kompozycje i teksty założyciela grupy Tadeusza Boguckiego), ale chętnie korzystają również z kanonu blues-rockowych standardów. Grupa wydała pięć płyt. Ostatnia, wydana w tym roku, zatytułowana została "Credo". 

    SZULERZY to inowrocławski zespół świętujący w tym roku swoje 18. urodziny. Muzycy: Emilia Wikarska-Karbowiak (śpiew), Marcin Szulkowski (gitara), Marek Wikarski (gitara basowa, kontrabas) i Mateusz Senderowski (perkusja) zagrali energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą gatunków swing oraz soul. Ten koktajl muzyczny nazwali blues'n'roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Dyskografia zespołu to 6 płyt z autorskim materiałem oraz wiele różnego rodzaju składanek i antologii.

 

 

baner