2020-09-26 spektakl "Rubinowe gody"

    Choć Matka Natura bardzo mocno starała się, by w niedzielę, 12 maja 2019 roku, z powodu zapłakanego deszczem nieba Park Solankowy otulił się kołderką ciszy, jej plany spełzły na niczym. W utrudnionych warunkach i przy mniejszym niż zazwyczaj audytorium w muszli koncertowej odbył się koncert filmowo-musicalowy „Od nocy do nocy”. W muzyczną podróż z Joanną Aleksandrowicz i jej zespołem, a także bohaterami kultowych już dzieł udali się najwytrwalsi melomani.
    Po koncercie wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było przez godzinę stać pod drzewami, dzierżąc w dłoni parasol. Najpiękniejsze utwory z musicali polskich i światowych oraz – przede wszystkim – filmów w wykonaniu charyzmatycznej, a jednocześnie subtelnej wokalistki obdarzonej mocnym głosem sprawiły, że słońce zaświeciło w sercu, sprawiając, że i na ciele zrobiło się cieplej. Nie zabrakło utworów z takich produkcji jak między innymi „Hallo Szpicbródka”, „Lata 20., lata 30.” czy „Va bank”. Towarzyszący artystce muzycy, tj. Szymon Szyszka (fortepian), Tomasz Cyrankiewicz (bas) i Patryk Sowała (perkusja) zadbali o niepowtarzalny klimat.

 
    Joanna Aleksandrowicz to aktorka i wokalistka, która ma na swoim koncie występy w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Roma w Warszawie oraz Novej Scenie w Bydgoszczy. Współpracuje z topowymi reżyserami m.in. z Wojtkiem Smarzowskim i Markiem Koterskim. Pierwszy koncert filmowo- musicalowy artystka zagrała we współpracy z członkami zespołu Varius Manx. Od tego czasu regularnie koncertuje.
 
 
 
plakat