2020-09-26 spektakl "Rubinowe gody"

    Piąta i zarazem ostatnia odsłona MAJÓWKI NA PIĄTKĘ, która odbyła się w muszli koncertowej, była okazją do pośmiania się i posłuchania muzyki w niecodziennym wydaniu.
    O dobry nastrój zgromadzonej w Parku Solankowym widowni zadbał kabaret Weźrzesz, który w małżeńskim składzie, w osobach Kasi i Jarka Pająków, zaprezentował swoje najlepsze skecze. Część z nich dotyczyła perypetii małżeńskich. Na scenie pojawiła się świetnie już znana siostra zakonna Jarosława udająca się na pielgrzymkę, nieco pokrętną drogę, przez pole pewnego rozweselacza, policjant-konsultant Avonu. Nie zabrakło skeczu „Sekretariat nieba”. Kabaretowemu małżeństwu sieć humoru pomógł zarzucić zwabiony na scenę pan Lesio, łamacz damskich serc, amator-bigamista. Widzów bawiły również perypetie pszczółki Mai.
    Beatboxowy zespół a capella GooseBumps, który tworzy siedmiu energetycznych i bardzo zdolnych facetów, niewątpliwie nietuzinkowe postacie, na scenie stanowiące bardzo zgraną grupę, zwieńczył majowe świętowanie. Muzyka, którą tworzą to przekrój repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B. jako że członkowie zespołu wykonują utwory a capella, wszystkie dźwięki płynące ze sceny są zasługą ich aparatu mowy. Własne wersje znanych utworów prezentują, używając jedynie jedynie mikrofonów. Paweł Skiba, Dominik Skrzyniarz, Grzegorz Duszak, Kuba Dobrzyński, Krzysztof Cygan, Damian „QLA” Wójcik oraz Michał Jabłoński „Maic Bandit” zaskarbili sobie sympatię nie tylko młodszej części widowni. Po koncercie nie było końca rozmowom i pamiątkowym zdjęciom.