2020-09-26 spektakl "Rubinowe gody"

    MAJÓWKA na piątkę – to zaproszenie dla mieszkańców Inowrocławia oraz gości z innych miejscowości do wspólnej zabawy. Niezależnie od wieku - spośród proponowanych atrakcji - każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy już 1 maja!

 

majowka plakat

 

    Pierwszego dnia majowego weekendu (środa) w Teatrze Letnim (ul. Świętokrzyska 107) o godz. 19.00 wystąpi warszawski zespół ŁĄKI ŁAN, stali bywalcy festiwalu Open’er czy Przystanku Woodstock, grający muzyczną mieszankę funku i rocka z dodatkiem elektroniki, house i bluesa. Do najbardziej znanych przebojów zespołu należą utwory „Jammin'" (ponad 17 milionów wyświetleń na portalu YouTube), Pola Ar", „Łan pała" czy Propaganda".
    Druga muzyczna gwiazda - LAO CHE, crossoverowy zespół muzyczny z Płocka, założony w 1999 roku przez byłych członków grupy Koli, pojawi się na scenie o godz. 20.30. Zespół łączący rocka z folkiem, piosenką aktorską, electro, a nawet elementami słuchowiska występował na Przystanku Woodstock, Heineken Open'er w Gdyni czy Off Festival w Mysłowicach oraz uczestniczył w trasie „Męskie Granie", jest również zdobywcą Fryderyka 2019 w kategorii Album Roku Rock (za „Wiedzę O Społeczeństwie"). Największym powodzeniem cieszą się ich utwory: Wojenka", Dym", „Hydropiekłowstąpienie" czy „Życie jest jak tramwaj".
    Wstęp na koncerty jest wolny, jednak liczba miejsc - ograniczona. Każdy uczestnik imprezy otrzyma koncertową opaskę upoważniającą do przebywania na terenie Teatru Letniego. Bramy zostaną otwarte o godz. 18.00.

 


1 maja laki lan laoche

 

    W czwartek, 2 maja, o godz. 16.00 w muszli koncertowej odbędzie się koncert patriotyczny „Póki Polska żyje w nas”. Na scenie zaprezentują się: Orkiestra Salonowa „Moderato” pod batutą Orlina Bebenowa, zespół baletowy oraz soliści - sopranistka Jolanta Wagner i baryton Adam Zaremba.

 

2 maja moderato        

 

    Trzeciego dnia świętowania, w piątek, zapraszamy do muszli koncertowej Parku Solankowego na 3-godzinny Festyn Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 16.00. Podczas imprezy nie zabraknie pokazów iluzjonistycznych szalonego magika Pana Ząbka, kolorowych dmuchańców, placu zabaw ze zjeżdżalnią, skręcania balonów i malowania twarzy. Niebywałą atrakcją będą też latające rowery, czyli połączenie roweru, huśtawki i karuzeli, na których uczestnicy zabawy za pomocą siły własnych nóg wzniosą się aż 7 metrów nad ziemię, by stamtąd podziwiać widoki. Oprawę muzyczną tego dnia zapewni zespół coverowy, a rarytasem dla podniebienia będą potrawy z grilla.

    W sobotni wieczór, 4 maja, na placu przed muszlą koncertową znowu rozbrzmiewać będzie muzyka, bowiem od godz. 18.00 zaplanowaliśmy dla Państwa potańcówkę w klimacie lat 70. i 80. połączoną z biesiadą pod chmurką.

 

4 maja potancowka

 

    Pięciodniową majówkę zwieńczy występ kabaretu WEŹRZESZ – młodej, dynamicznej formacji ds. rozśmieszania i zaskakiwania, twórców takich hitów, jak „Zakonnica” czy też „Rodzina oszczędna”. Na scenie pojawi się również zespół GooseBumps, który czarował inowrocławską publiczność podczas minionych Dni Inowrocławia. Zyskał wówczas tak wielu fanów, że to na ich wyraźną prośbę ponownie zagości w naszym mieście. Na szczęście mamy do czynienia z tytanami pracy, więc nie zabraknie zupełnie nowego materiału. 7 energetycznych i bardzo zdolnych facetów, niewątpliwie nietuzinkowe postacie, na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Muzyka, którą tworzą to przekrój repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B. Zespół zadebiutował na rynku muzycznym w październiku 2015 roku, przedstawiając własną wersję utworu Sama Smitha Writings On The Wall, która promowała kolejną odsłonę filmu z serii James Bond. Wersja zespołu otrzymała mnóstwo bardzo pozytywnych komentarzy także za granicą. W 2016 roku GooseBumps brał udział w 11. edycji programu Must Be The Music, zbierając fantastyczne recenzje i wyróżnienia między innymi Radia RMF FM, Interii, Super Expresu czy Onetu. Warto podkreślić, że  to septet a capella. Początek zdarzenia o godz.17.00.

 

5 maja wezrzesz      5 maja goosebumps