2020-09-26 spektakl "Rubinowe gody"

    29 i 30 marca 2018 roku odbędzie się XVII Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada". Na deskach inowrocławskiego Teatru Miejskiego zaprezentują się:

PIĄTEK, 29 marca 2019 r., godz. 14.00

1. Teatr TALIA z Zespołu Szkół w Chrostkowie
    - „Elikia” w reż. Anny Gołębiewskiej-Polak
2. Teatr EKSPOZYCJA z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Poznaniu
    - „Za daleko do brzegu” w reż. Adama Brzezińskiego
3. Teatr BEZ (pre)TEKSTU z I LO im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu 
    - „Ciał ciało” w reż. Wiesławy Wójcik i Anny Rozmianiec
4. Teatr AVIS z Nowosolskiego Domu Kultury
    - „Parafanały” w reż. Alicji Chyżak-Fitas i Katarzyny Niemiec

SOBOTA, 30 marca 2019 r., godz. 9.00

1. Teatr ZAMIAST z GOK „Sezam” w Tarnowie Podgórnym
    - „Kartoteka rozrzucona” w reż. Grażyny Smolibockiej
2. Teatr MATYSAREK z I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie
    - „12 demonów Witkacego” w reż. Andrzeja Motaka
3. Teatr NIESKROMNY z II LO im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie
    - „Zabić ją” w reż. Barbary Święcickiej
4. Teatr CEDEEN z MDK im. M. Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy
    - „Raz dokoła” w reż. Joanny Chojnowskiej
5. Kamil Żebrowski, aktor Teatru TRUPA z Powiatowego MDK w Lubartowie 
    - monodram „Kochany Panie Ludwiku” w reż. Jolanty Tomasiewicz i Kamila Żebrowskiego

 

WSTĘP na prezentacje teatralne jest WOLNY

 

 baner na bialym

 

Prezentacje młodych aktorów oceniać będzie Jury w składzie:

Marta Nieradkiewicz - aktorka teatralna i filmowa - m.in. „Dzikie róże", „Ultraviolet", „Kamper", „Zjednoczone Stany Miłości", „Płynące wieżowce"; laureatka wielu nagród - m.in. Nagrody „Złota Maska” 2014 za żeńską rolę w spektaklu Bracia i siostry" czy Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2016,

marta nieradkiewicz

fot. Pascal Le Segretain

 


Tomasz Wasilewski - reżyser i scenarzysta filmowy, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz do filmu „Zjednoczone stany miłości" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2016 i Nagrody Jury dla młodego talentu reżyserskiego na 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - Płynące wieżowce" 2013,

tomek wasilewski 

fot. Bernd von Jutrczenka/DPA/PAP

 


Jerzy Rochowiak - dziennikarz, poeta, dramaturg, autor książek dla dzieci, scenariuszy, słuchowisk radiowych, opracowań monograficznych i przekładów utworów scenicznych, długoletni kierownik literacki w toruńskim „Baju Pomorskim”, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.

rochowiak jerzy

 


    Zwieńczeniem piątkowych prezentacji teatralnych (29 marca) będą warsztaty pantomimy, które odbędą się w auli I LO im. Jana Kasprowicza. Warsztaty poprowadzi Mateusz Kowalski z Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

warsztaty 1

 

    Z kolei w sobotę (30 marca) uczestnicy Arlekinady wezmą udział w warsztatach „Wykorzystanie technik video w teatrze”, które poprowadzi Dawid Kozłowski z Katedry Sztuk Wizualnych na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

kozl

 


    W tym roku muzyczną gwiazdą Festiwalu będzie polsko-nigeryjski piosenkarz i kompozytor Damian Ukeje, który w 2009 roku wziął udział w programie „Szansa na sukces”, a jesienią 2011 roku został zwycięzcą pierwszej edycji „The Voice of Poland”. W listopadzie 2012 roku ukazał się jego pierwszy singel „Bezkrólewie”. Rok później odbyła się premiera jego debiutanckiego albumu studyjnego „Ukeje”. W lutym 2014 roku wokalista został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Debiut Roku. W 2016 roku ukazał się jego drugi album studyjny „ỤZỌ”.
    Koncert Damiana Ukeje Moje boskie Buenos" będzie swoistym hołdem złożonym legendzie polskiego rocka – Korze i zespołowi Maanam. Ze sceny popłyną doskonale znane utwory charyzmatycznie zaśpiewane niegdyś przez Korę: „Kocham cię kochanie moje", Anioł", „Po prostu bądź", „Miłość jest jak opium", jak również „perełki” autorskie Artysty.
    Występ zaplanowano na sobotę, 30 marca, godz. 18.00 (impreza jest biletowana).

 

2019-03-30 damian ukeje plakat

 


    Po koncercie, ok. godz. 19.30 zapraszamy na Galę, podczas której swoje werdykty festiwalowe ogłosi Rada Artystyczna Arlekinady" oraz Jury Młodzieżowej Rady Miejskiej i Jury Młodych ITO.

 

 

ORGANIZACJI FESTIWALU podjęli się: Kujawskie Centrum Kultury i I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Inowrocławia. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

belka org

 

belka patronat medialny

 

 

DZIĘKUJEMY!!!

belka sponsorzy2

 

PROGRAM

 

program

 

 program
 folder
 plakat wszystko

 

 

 

 

ZNAJDZIESZ NAS RÓWNIEŻ na FACEBOOKU

https://www.facebook.com/arlekinada.ofmft/