2020-09-26 spektakl "Rubinowe gody"

    W piątek, 17 kwietnia 2015 roku na deskach Teatru Miejskiego odbyła się premiera spektaklu „Korytarz" na podstawie sztuki Miłki Malzahn w reżyserii Elżbiety Piniewskiej. Młodzi „iteowcy”, czyli aktorzy Inowrocławskiego Teatru Otwartego zmierzyli się z dramatem pokazującym korporację jako formę podstępnej zależności. 
    Aktorzy stanęli do wyścigu szczurów, wyścigu, który nie ma trofeum, podejmując rozważania na temat wyboru właściwej drogi życiowej, szukając szczęścia wśród stert dokumentów w komercyjnych biurowcach, wreszcie próbując odnaleźć się w labiryncie pokoi, krzeseł, foteli przełożonych. 
    Choć zdolni licealiści – Agata Katzur, Wiktoria Pijanowska, Karolina Fabianowska, Olga Grabinska, Anna Piniewska, Jakub Szyperski, Julia Korsakowska, Lena Siódmiak, Joanna Świtek, Marcelina Kostańska, Anna Grzybowska, Agata Romańczuk, Anna Orłowska, Martyna Borowy, Sebastian Kowalewski, Marcin Sipiński – dopiero za kilka lat staną przed pokazanymi w dramacie dylematami, reżyserka uznała, iż temat nie jest im obcy… i miała rację. „Iteowcy poradzili sobie znakomicie. Zaświadczy o tym licznie przybyła na premierę publiczność.