2018-11-27 Spektakl „Skok w bok”

    Tam, gdzie dobre nastroje, tam i dobra zabawa. Nawet niebo zapłakane deszczem nie było w stanie zepsuć Festynu Rodzinnego OD PODZIEMI DO GWIAZD, który 16 września 2017 roku odbył się na parkingu przy Państwowej Szkole Muzycznej. Kaptury na głowę.
    Ci najbardziej wytrwali przez blisko 4 godziny dzierżyli w dłoniach parasole, jednocześnie aktywnie uczestnicząc w atrakcjach przygotowanych w myśli formuły „dla każdego coś miłego”.
    Biblioteka Miejska, franciszkanie z parafii pw. Św. Krzyża, Kujawskie Centrum Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji zwarli szyki, by przygotować imprezę o charakterze rozrywkowo-integracyjnym, bo nie od dziś wiadomo, że razem można więcej. Patronat nad imprezą objął włodarz naszego miasta Ryszard Brejza.
    Było na co popatrzeć i czego posłuchać. Na scenie swe umiejętności prezentowali soliści ze Studia Piosenki Kujawskiego Centrum Kultury, grający i śpiewający franciszkanie oraz muzyczna gwiazda imprezy – polscy Beatlesi, czyli zespół THE POSTMAN. Mimo że na co dzień stacjonują w Polkowicach, wizualnie bardzo blisko im do Liverpoolu. Buty, gitary, perkusja i wzmacniacze właśnie stamtąd przyleciały. Czarne, szyte na miarę garnitury (model „Ed Sullivan”), wypielęgnowane czupryny sprawiają, że można ich pomylić z wielką czwórką. Energii mają tyle samo, a może i więcej.
    Gracjan Machnicki vel John Lennon, Sławek Turliński vel Paul McCartney, Remik Chudaś vel George Harrison, Przemek Galus vel Ringo Star do perfekcji opanowali naśladowanie legendarnego zespołu „The Beatles”. Nie zabrakło również klasyki polskiego bigbitu.
    O dobry nastrój i jeszcze lepszą zabawę, szczególnie tych najmłodszych, zadbali niezawodni animatorzy z toruńskiej Grupy T. Dojenie krowy na czas, malowanie koszulek, metamorfozy buziek i tańczące mydlane węże – to wszystko sprawiło, że nikt nie przejmował się deszczem, a do każdej z atrakcji ustawiały się długie kolejki niestrudzonych młodych inowrocławian.
    Wspaniałą pamiątką z dnia pełnego emocji była wyjątkowa fotografia wykonana w FOTOBUDCE.
    Nie zabrakło gry miejskiej, która wiązała się z odwiedzeniem Stałej Wystawy Solnictwa w podziemiach teatru oraz Astrobazy I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza, quizów, konkursów z nagrodami, wystawy zaprezentowanej w kościele pw. Św. Krzyża, specjałów kuchni regionalnej oraz wyrobów rękodzielniczych. Szczególnie oblegane było stoisko z medycyną klasztorną o. Tomasza Marii Tęgowskiego. Specyfiki na długowieczność, konfitury, mydełka, kosmetyki – każdy znalazł coś dla siebie i swego zdrowia.

 

baner