2017-10-21 Szlagier Festiwal

    Tango z łacińskiego „tangere” znaczy „dotykać”. W niedzielę, 17 września 2017 roku, o godzinie 16.00 w muszli koncertowej odbędzie się niezwykły pokaz tego tańca fascynującego ludzi na całym świecie pn. „Tańczy tango dlatego, że mu się należy”.
    Zanim ze sceny popłynie muzyka, aktorzy – Julia Krzesińska i Adam Murawski – z Inowrocławskiego Teatru Otwartego kierowanego przez Elżbietę Piniewską, przedstawią fragmenty poezji Bolesława Leśmiana, opisujące dotyk dłoni zakochanej pary. Po poezji przyjdzie czas na mistrzowskie tango w wykonaniu Agaty Czartoryskiej i Michała Kaczmarka czyli Casa Buena z Poznania. Każdy, kto przybędzie do Parku Solankowego będzie mógł także posłuchać rad specjalistów i zacząć tańczyć.
    Organizatorzy – Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza i Kujawskie Centrum Kultury – na kontynuację przygody z tangiem zapraszają do Saloniku Literacko-Artystycznego przy ul. Kilińskiego 16, gdzie o godzinie 19.00 rozpocznie się milonga z udziałem poznańskich tancerzy.

    Imprezy są częścią Festiwalu „Zmyśmian”, który dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017.

    Wstęp jest wolny.

 

plakat tango