2018-11-14 Spektakl „Kochanie, wróciłem”

    6 lipca 2017 roku w Zakładzie Przyrodoleczniczym rozległy się rytmy i wokalistyka artystów na najwyższym poziomie w ramach „Czwartkowych Wieczorów z Muzyką Kameralną”.
    Upajające chwile w pierwszej części wydarzenia w krainie muzycznej zapewnili publiczności Witold Kawalec przy fortepianie i Wojciech Okurowski na fletnii pana, dając instrumentalny popis utworów Gheorghe’a Zamfira „Gloria”, „Au dela de la flute” i „Dance dela Foret” oraz folkowej muzyki rumuńskiej („Dan Galaction” i „Cantec si doi cioban danca”). Zaskoczenie i wzruszenie kunsztu artystów wśród widowni najlepiej oddały rzęsiste oklaski na stojąco na zakończenie występu.
    Po cudownym preludium wspomnianego duetu, w drugiej koncertu wystąpił zespół „Retro Swing” w składzie: Dariusz Jaskrowski – fortepian, Piotr Rogóż – saksofon, Bartek Wikarczyk – bas, Miłosz Szulkowski – perkusja, a wokalem zachwycił Sebastian Niemiec. Artyści swoim wykonaniem polskich szlagierów sprawili, że publiczność mogła przytulić się do własnych wspomnień z lat dzieciństwa i młodości. Piosenki sławnych kompozytorów, tekściarzy i wykonawców w niejednym sercu poruszyły struny nostalgii i wzruszeń. Ale czy przy takich przebojach jak: „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „W małym kinie”, „Jej portret”, „Pejzaż bez Ciebie”, „Stacyjka zdrój”, „Zacznij od Bacha”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Jak to dziewczyna” i „Bądź moim natchnieniem” można nie przenieść się w świat fenomenalnych przeżyć i uniesień, nasuwających z utęsknieniem przeżytych chwil czar? Właśnie te uczucia wydobyli artyści z pokładów jestestwa zgromadzonych widzów…
    Organizatorami wydarzenia byli m.in. Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne „Pro Arte”, Kujawskie Centrum Kultury i „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław Sp. z o.o., a kierownictwo artystyczne i programowe było dziełem Marii Juraszek.

 

    Zapraszamy jeszcze na 2 koncerty organizowane w ramach „Czwartkowych Wieczorów z Muzyką Kameralną”:

czwartek, 13 lipca 2017 r., godz. 19.00
„Piosenka jest dobra na wszystko…”
- Katarzyna Jaracz – sopran
- Marcin Jaracz – baryton
- Rafał Tworek – fortepian
- Marcin Grabowski – kontrabas
- Grzegorz Sikorski – perkusja

czwartek, 20 lipca 2017 r., godz. 19.00
„Gala trzech tenorów”
- Sławomir Naborczyk – tenor
- Szymon Rona – tenor
- Paweł Krasulak – tenor
- Agnieszka Zywert – fortepian
- Kwartet Smyczkowy PRO ARTE w składzie:
Jacek Kaczor – skrzypce
Agata Kopycińska-Karbowniczek – skrzypce
Wojciech Kołaczyk – altówka
Małgorzata Kopycińska – wiolonczela