2018-08-25 XI Ino-Rock Festival

    Takiej Gali Operowo-Operetkowej jeszcze w Inowrocławiu nie było! Miłośnicy oper, operetek, musicali i baletu już mogą zacierać ręce. 28 i 29 lipca w Teatrze Letnim w Parku Solankowym wystąpią artyści z Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej oraz Narodowego Baletu Królewskiego ze Lwowa. Najpiękniejsze historie miłosne operetek i musicali oraz słynne JEZIORO ŁABĘDZIE, absolutny hit nieprzerwanie od... 1877 roku! – tak w skrócie można opisać nadchodzącą galę.
    W piątkowy wieczór (28 lipca) Kujawskie Centrum Kultury zaprasza na niezapomnianą podróż muzyczną z dużą porcją miłości w tle. W programie koncertu, który trwać będzie ponad dwie godziny, znajdą się znane i lubiane arie operetkowe, musicalowe oraz tradycyjne pieśni narodowe Ukrainy. 50 osób na scenie – soliści, pary baletowe, chór, orkiestra. Widowisko muzyczne z bogatą choreografią i pięknymi strojami sprawi, że lipcowy wieczór na długo zapadnie w pamięci słuchaczy. Początek zdarzenia o godz. 19.00.

    Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia, po wybornej uczcie dla uszu, przyjdzie czas, by zaspokoić również zmysł wzroku. Po raz pierwszy w historii Inowrocławskiej Gali Operowo-Operetkowej – 29 lipca – na deskach teatru wystawione zostanie przedstawienie baletowe „Jezioro łabędzie”. Ten tytuł zna chyba każdy człowiek na świecie, niezależnie od tego, czy lubi muzykę klasyczną lub balet, czy też nie. Absolutna klasyka! Nawet jeśli ktoś nie był na spektaklu, to i tak z pewnością kojarzy główny motyw muzyczny.

Co łączy głównych bohaterów? Jak kończy się spektakl?
    Romantyczny książę Zygfryd w przeddzień zaręczyn poluje nocą nad jeziorem. Oglądamy go tam w słynnej scenie baletowej białych łabędzi, która jest prawdziwym arcydziełem choreografii XIX wieku. Kiedy Zygfryd zbliża się do najpiękniejszego łabędzia, ten okazuje się zaklętą księżniczką Odettą. Oczarowany książę wyznaje jej miłość, która może wyzwolić dziewczynę z mocy złego czarnoksiężnika Rotbarta. Jednak matka Zygfryda zaprosiła już do zamku panny z obcych krajów, by syn wybrał sobie wreszcie narzeczoną. Na balu pojawia się także Rotbart z córką Odylią, bliźniaczo podobną do Odetty. Książę ulega, niestety, podstępowi czarnoksiężnika, zdradza Odettę i składa przysięgę miłosną Odylii. Zło triumfuje, ale spektakl pozostawia nas pod urokiem romantycznej baśni i ujmującego piękna muzyki Piotra Czajkowskiego. Tego po prostu nie można przegapić! Początek artystycznej uczty o godz. 19.30.

    Na koncerty, na które wstęp jest wolny, zapraszają Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza i Kujawskie Centrum Kultury.

 

baner

 plakat 28lipca
 plakat 29lipca