2018-11-27 Spektakl „Skok w bok”

    Kolorowe leżaki, ciepły wieczór, coś słodkiego na ząb i popcorn do chrupania. Rynek ponowie zamienił się w plenerową salę kinową. W ostatni dzień lipca 2017 roku inowrocławianie obejrzeli znakomitą komedię „Nietykalni”.
    Kujawskie Centrum Kultury podjęło współpracę z realizatorami Filmowego Lata z Orange i Multikinem i dzięki temu Inowrocław znalazł się na filmowej trasie. W całej Polsce zaplanowano 84 pokazy w 34 miejscowościach.
    Komedia „Nietykalni”, w reżyserii Francuzów Oliviera Nakache i Erica Toledano, opowiada historię, która zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany, poruszający jedynie głową, milioner Philippe (François Cluzet) poszukuje pracownika, który dołączy do grupy opiekunów i wykonywać będzie najtrudniejsze, wymagające dużej siły, obowiązki. Jako chętny zgłasza się czarnoskóry Driss (Omar Sy), imigrant z Senegalu, który właśnie wyszedł z więzienia. Milionerowi nie przeszkadza jego przeszłość, albowiem imponuje mu w młodzieńcu poczucie humoru i bezceremonialność, z jaką porusza się w wytwornym otoczeniu. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni bohaterów… nietykalnymi. Jest to przede wszystkim ciepła opowieść o przyjaźni, poświęceniu i dobru.
    Ponad 20 mln widzów w samej Francji, kolejne miliony w 50 krajach, do których „Nietykalni” zostali sprzedani. Sukces, jakich mało w historii kina, a ten wynik ciągle rośnie! Komedia pobiła 10-letni rekord najchętniej oglądanego na świecie francuskiego filmu, który należał do „Amelii”.
    Salwy śmiechu to najlepszy dowód na to, że film przypadł wszystkim do gustu.


baner kino1