2018-11-14 Spektakl „Kochanie, wróciłem”

     A gdyby tak nie stroić się, nie nastawiać psychicznie, nie jechać gdzieś daleko, po prostu wziąć krzesło i pójść z nim kilka kroków dalej, na podwórkowy koncert, by posłuchać akustycznej muzyki na świeżym powietrzu? W czwartek, 27 lipca 2017 roku, będzie taka możliwość. Kujawskie Centrum Kultury zaprasza na niecodzienne zdarzenie. Polsko-francusko-hiszpańsko-serbska grupa Omega Impact, kompozytor i wokalista Seamus Cater oraz duet We Did NOT Write These Plans zagrają na patio Niebieskiej Kamienicy KCK przy ul. Kasztelańskiej 22 w Inowrocławiu.

    „Weź krzesło i idź na koncert”– to nie tylko chwytliwe hasło, użyte w celu zwrócenia uwagi na zdarzenie. Organizator rzeczywiście prosi o przybycie z własnym siedziskiem – krzesłem, taboretem, pufą, a nawet sofą (co tylko przyjdzie wam do głowy), informując jednocześnie, że ci, którzy nie dadzą rady wytargać z domu krzesła, otrzymają je od KCK. Ze zrozumiałych względów, ilość krzeseł i tym samym miejsc ograniczona. Dzieci, znajomi, sąsiedzi, rowery, rolki, hulajnogi, ciężkie siatki z zakupami, sukienki, dresy – wszystko i wszyscy mile widziani. Koncert ma być wydarzeniem integrującym, lekkim i przyjemnym, bardzo klimatycznym i właśnie stąd rezygnacja ze zwyczajowych przedkoncertowych rytuałów.
    Zespół Omega Impact powstał w 2013 roku, jego członkowie pochodzący ze Szczecina. Odpowiedzialny za kompozycje i śpiew Grzegorz Marciniak, Enric Sans i Morera z Hiszpanii grają na klarnetach, Théo Lanau z Francji tworzy muzykę na perkusji, Vladan Kulisić z Serbii - na fisharmonii, a francuz Jordi Cassagne - na kontrabasie.

    Wstep jest wolny.

 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1953494904918300/?acontext=%7B%22source%22%3A5%2C%22page_id_source%22%3A425709794230433%2C%22action_history%22%3A

 

plakat wez krzeslo