2019-11-16 Spektakl „Szalone nożyczki”

    W niedzielne popołudnie, 8 lipca 2018 r., w muszli koncertowej Parku Solankowego odbył się kolejny koncert w ramach Inowrocławskiego lata Muzycznego. Tym razem „O miłości prawie wszystko” śpiewali soliści Justyna Gęsicka (sopran) i Krzysztof Zimny (tenor), a wspierała ich Orkiestra Salonowa MODERATO pod batutą Orlina Bebenowa.
    Od Wiednia, przez Budapeszt, Warażdin, Paryż i z powrotem w austriacko-węgierskie klimaty – artyści zabrali inowrocławską widownię w eskapadę przesiąkniętą repertuarem rodziny Straussów i związanych z nimi muzyką, której wodzirejem po świecie nut był Orlin Bebenow.
    Wydarzenie rozpoczęło się od wykonania przez Orkiestrę Salonową „Tańca węgierskiego” Brahmsa i piosenki o miłości cygańskiej pt. „Kiedy skrzypki grają” F. Lehara w wykonaniu Justyny Gęsickiej, a po tej dozie cudowności artyści zaprezentowali tożsamej wartości utwory m.in. polkę „Tor wolny” J. Straussa, „Wielka sława to żart” F. Lehara, polkę „Bez zmartwień”, „Warażdin”, „Nad pięknym modrym Dunajem” J. Straussa (okraszonym wyreżyserowanymi przez dyrygenta Orlina Bebenowa klaśnięciami słuchaczy), „Usta milczą” z „Wesołej wdówki” F. Lehara, kultowy „Titanic” o romantycznej opowieści z filmu o tym samym tytule, „She” z repertuaru C. Aznovoura w interpretacji Krzysztofa Zimnego, „Co się dzieje, oszaleję” I. Kalmana. Nie zabrakło francuskich szlagierów miłosnych z XIX i XX wieku w nienagannym wykonaniu ww. orkiestry. Na bis wokaliści dali popis poprzez brawurowe wykonanie arii „Niech dźwięczą kielichy” G. Verdiego.
    Koncert poprowadził z humorem Adam Gajewski, podsumowując udane spotkanie z rodziną Straussów i inowrocławską rzeszą melomanów stwierdzeniem, że na pewno dzięki znakomitym solistom publiczność doznała szczęścia poznania wszystkiego o miłości.

 

baner 8lipca