2019-11-16 Spektakl „Szalone nożyczki”

    Wielki ekran, kolorowe leżaki i coś do chrupania. Rynek ponowie zamienił się w plenerową salę kinową. 18 lipca 2018 roku inowrocławianie pod chmurką obejrzeli znakomitą amerykańską komedię w gwiazdorskiej obsadzie „Last Vegas”. Cztery aktorskie legendy - Robert De Niro, Michael Douglas, Morgan Freeman i Kevin Kline - po raz pierwszy wspólnie na ekranie!
    Seanse pod gołym niebem są doskonałą alternatywą dla sali kinowej, zwłaszcza w ciepłe wakacyjne wieczory. Choć środowy wieczór nie kusił iście letnią pogodą, atmosfera towarzysząca projekcjom pod chmurką przyciągnęła sporą grupkę amatorów tego typu rozrywki. Podobno przyjemności mogą nadchodzić niespodziewanie lub też – tak jak kino plenerowe w Inowrocławiu – planowo i zgodnie z oczekiwaniami. Wszak tego typu atrakcja gości w naszym mieście regularnie już od 2015 roku. Kujawskie Centrum Kultury kolejny raz podjęło współpracę z realizatorami Filmowego Lata z Orange i Multikinem i dzięki temu Inowrocław znalazł się na filmowej trasie. W repertuarze Filmowego Lata w zasięgu Orange znajdują się filmy, które zachwyciły widzów na całym świecie. W naszym mieście wyświetlono komedię LAST VEGAS, której fabuła nawiązuje do hitu Kac Vegas.
    Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman oraz Kevin Kline mają na koncie łącznie 6 Oscarów oraz 9 nominacji do tej najważniejszej nagrody, a także filmy, które zarobiły na całym świecie prawie 16 miliardów dolarów. W „Last Vegas” grają wieloletnich przyjaciół, którzy nie zamierzają zachowywać się zgodnie ze swoim wiekiem i kiedy jeden z nich postanawia się wreszcie ożenić, wyruszają do Las Vegas, by urządzić mu pamiętny wieczór kawalerski. Billy, Paddy, Archie i Sam dosyć szybko zdają sobie sprawę z tego, że dekady imprezowego uśpienia mocno zmodyfikowały reguły gry: Miasto Grzechu stało się zupełnie innym miejscem, a różnego rodzaju rywalizacje mocno nadwątliły ich przyjaźń. Jednak nie mają zamiaru dawać za wygraną. Być może ich czasy już przeminęły, a największe show robi obecnie Cirque du Soleil, lecz czwórka mężczyzn sprawi, że Las Vegas padnie do ich stóp!
    Salwy śmiechu to najlepszy dowód na to, że film przypadł wszystkim do gustu.

 

NA KOLEJNY SEANS FILMOWY ZAPRASZAMY 9 sierpnia 2018 roku.

 

plakat kino