2019-07-12 Electric Light Orchestra & Phil Bates w Teatrze Letnim

    W niedzielę, 6 maja 2018 roku, w Parku Solankowym podczas koncertu „Nie mijaj życie me” rozbrzmiewały wielkie hity Ireny Jarockiej, które podbiły serca Polaków.
    „Odpływają kawiarenki”, „Wymyśliłam Cię”, „Motylem jestem”, ”Kocha się raz”, „Mój słodki Charlie”, „Co mnie w Tobie zachwyciło” to tylko niektóre z licznych przebojów Ireny Jarockiej, którymi piosenkarka zyskała sobie miłość publiczności i miano ikony piosenki. Podczas koncertu, przeplecionego wspomnieniami o piosenkarce, ze sceny popłynęły znane i lubiane przeboje w zupełnie nowych popowo-soulowych aranżacjach. Była to swoistego rodzaju podróż sentymentalna. Publiczność czynnie zaangażowała się w koncert, niejednokrotnie robiąc za chórek czy też uczestnicząc w zabawie muzycznej polegającej na dośpiewywaniu pewnych fragmentów. Nie zabrakło też popisów tanecznych. Prym wiodła urocza para kuracjuszy – Danuta z Koszalina i Marian z Olszyna.
    Z repertuarem Jarockiej zwierzyła się aktorka i wokalistka o ciepłej, aksamitnej barwie głosu Magdalena Marcinkowska-Łamacz, na co dzień związana z Gliwickim Teatrem Muzycznym, której towarzyszył zespół złożony z muzyków współpracujących z najbardziej znanymi postaciami sceny i estrady: Tomasz Pala – instrumenty klawiszowe, Sylwester Sośniak – gitara, Martyna Czapska – gitara basowa, Paweł Baryczkowski – instrumenty perkusyjne. Sądząc po reakcji publiczności, pani Magdalena była godną zastępczynią (czy też następczynią) damy polskiej piosenki.

    „Bardzo mnie zainspirowały jej piosenki. Od dziecka ich słuchałam, zachwycałam się tym repertuarem, przede wszystkim jej barwą głosu, więc któregoś dnia stwierdziłam, że warto spróbować. Zagraliśmy bardzo dużo koncertów, widownia jest urzeczona, podoba się, więc gramy, śpiewamy i to nas uszczęśliwia. Planujemy również zagrać koncerty dla Polaków w Anglii, gdyż jest ogromne zainteresowanie piosenkami tego typu, czyli z piękną linią melodyczną i znakomitym tekstem, niosącym w sobie przesłanie” – mówiła Magdalena Marcinkowska-Łamacz.

 

plakat