2018-11-29 Koncert „Muniek i Przyjaciele”

    W czwartek, 10 maja 2018 roku, w Teatrze Miejskim odbyły się eliminacje do 24. Dziecięcego Festiwalu Piosenki „Pokażemy, co umiemy”. Soliści oceniani byli w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki i dzieci z klas „O”, uczniowie klas I-III SP, uczniowie klasy IV-VI SP oraz młodzież klas VII SP i gimnazjalna.
    Ze sceny inowrocławskiego teatru płynęły dziś melodie o tematyce ekologicznej, patriotycznej, obyczajowej czy kultowe piosenki rozrywkowe m.in. „Czerwone jagody”, „Autostop”, „Zostań moją przyjaciółką”, „Hymn dzieci”, „Jesteśmy dziećmi”, „O mnie się nie martw”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Maszeruje wiosna”, „A ja wolę moją mamę”, „U babci jest słodko”, „Płonąca stodoła”, „Co powie tata?”, „Ziemia, wyspa zielona” i „Moja ojczyzna”.
    Jury w składzie Kinga Rogóż i Paulina Matwiejuk miało twardy orzech do zgryzienia, aby wyłonić z grona utalentowanych piosenkarzy najlepszych wykonawców.

    Laureatów eliminacji podziwiać będziemy podczas prezentacji finałowych, które zaplanowano na niedzielę, 3 czerwca br., w muszli koncertowej Parku Solankowego.

  

FINALIŚCI

 

kategoria PRZEDSZKOLAKI, KLASY „0”

Lilianna Ignaczak - Przedszkole „Muzyczna Kraina” w Inowrocławiu
Jakub Kuzara - OKiT Pakość
Jadwiga Belińska - M-GOKiR Strzelno
Maksymilian Marchlewski - Przedszkole Niepubliczne „Miś” w Inowrocławiu

 

kategoria KLASY I-III SP

Julia Rutkowska - SP im. bł. ks. Mariana Skrzypczaka w Rojewicach
Laura Woźniak - ZPO w Kościelcu
Miłosz Kościkiewicz - SP Integracyjna w Inowrocławiu
Julia Luber - KCK w Inowrocławiu
Dorian Różak - MDK w Barcinie
Małgorzata Błoch - SP im. bł. ks. Mariana Skrzypczaka w Rojewicach


kategoria KLASY IV-VI SP

Tomasz Kwiatkowski - Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu
Emilia Kolińska - MDK w Barcinie
Zofia Degórska - ZS Samorządowych nr 1 w Kruszwicy
Wiktor Boniewicz - SP nr 14 w Inowrocławiu
Julia Adamska - SP nr 9 w Inowrocławiu
Mikołaj Czapla - SP w Ludzisku
Zuzanna Rogowska - KCK w Inowrocławiu
Sandra Wawer – M-GOKiR w Strzelnie

 

kategoria kl. VII SP, GIMNAZJALIŚCI

Oliwia Szczepaniak - MDK w Barcinie
Natalia Jagodzińska - Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy
Oliwia Dąbrowska - Gimnazjum w Rojewie
Martyna Woda - KCK w Inowrocławiu
Klaudia Wietrzykowska - Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy
Julia Bejgrowicz - SP im. bł. ks. Mariana Skrzypczaka w Rojewicach
Kinga Dudek - Gimnazjum im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich

 

 

baner strona