2019-11-16 Spektakl „Szalone nożyczki”

    20 stycznia 2018 roku w Teatrze Miejskim odbyła się inauguracja Imienin Inowrocławia, w ramach których zaprezentowane zostały m.in. minirecital Chóru Kameralnego „Pro Arte”, inowrocławska premiera filmu dokumentalnego „Kuracjusz Jestem” z barwną scenerią inowrocławskich Solanek oraz wystawa inowrocławskich fotoreporterów „Od Imienin do Imienin”, a wszystko zwieńczył okolicznościowy tort.
 
    Uroczystość poświęconą inowrocławianom przez inowrocławian o inowrocławianach oklaskiwali m.in. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza z Małżonką i przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marcinkowski, którym towarzyszyły tłumy mieszkańców naszego miasta.

    Projekcję filmu poprzedził minirecital piosenek w wykonaniu Chóru Kameralnego PRO ARTE pod dyrekcją Moniki Wilkiewicz, z blokiem sekwencji muzycznych zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej („Ach śpij, kochanie”), jazzowej („New York, New York”) i ludowej („Oj nasi jadą”).
    Film pt. „Kuracjusz Jestem” w reżyserii Amelii Radeckiej i Karoliny Drogowskiej opowiada o losach osób z różnych regionów Polski, które spotykają się w inowrocławskim uzdrowisku. Kuracjusze przyjechali do sanatorium nie tylko w celach zdrowotnych, ale też rozrywkowych. W trakcie turnusu kuracjusze poszukują kontaktu z innymi ludźmi. Codzienne zabiegi bohaterowie uatrakcyjniają sobie spotkaniami towarzyskimi. Film „Kuracjusz Jestem” kręcony był w Inowrocławiu latem 2016 r. Premiera odbyła się 14 września 2017 r. w Warszawie, podczas pokazu zamkniętego, natomiast widzowie, po raz pierwszy mogli obejrzeć film dwa tygodnie później, w nocy z 27 na 28 września 2017 r. na antenie TVP 1. Utwór został nagrodzony na festiwalu w Stanach Zjednoczonych.
    Końcowym etapem kulturalnej pożywki pierwszego dnia Imienin Inowrocławia była wystawa zdjęć inowrocławskich fotoreporterówJulity Klocek z ki24.info, Magdaleny Pindel z „Gazety Pomorskiej” i Beaty Zarzyckiej z czasopisma „Nasze Miasto Inowrocław”, zatytułowana „Od Imienin do Imienin”. Wystawa w foyer Teatru Miejskiego wzbudzała zachwyt i zainteresowanie dzięki artystycznemu ujęciu miejsc, które każdy z nas spotyka na co dzień w Inowrocławiu…
    Kulinarny finał wydarzenia to okolicznościowy tort krojony przez włodarza miasta, który to specjał jeszcze bardziej wzmógł apetyty gości, pieszcząc ich podniebienia na równi z doznaniami estetycznymi wieczornych atrakcji.

    W ramach Imienin Inowrocławia 21 stycznia, odbędzie się koncert „Marek Piekarczyk i Przyjaciele SYMFONICZNIE”. Ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem ze strony mieszkańców, Artyści wystąpią dwa razy – o godz. 16.00 oraz 19.00.

 

plakat